Nieuwe Publicatie: Fu a lobi gi Sranan van Romeo Grot

In november 1975 werd Suriname een onafhankelijke republiek. In de aanloop naar deze datum en ook de eerste jaren daarna verschenen vele dichtbundels. De conclusie die je kunt trekken is dat dichters het proces van onafhankelijkheidswording van Suriname begeleid hebben. De lezer proeft de hoop voor de toekomst van de jonge republiek en ruikt de geuren van een natie in wording. Maar de lezer herkent ook de problemen waarvan vele vandaag nog een belangrijke rol spelen. De rode draad is de liefde voor Suriname en voor de bevolking van Suriname.
Fu a lobi gi Sranan is een bloemlezing van deze gedichten, verzameld door dichterschrijver Romeo Grot

Wie is Romeo Grot?
Romeo Grot (1955) publiceerde zijn eerste gedichtenbundel in 1973. Sinds 1981 maakte hij een taalpolitieke keuze om in het Sranan te schrijven, als manier om de Afrikaans-Surinaamse cultuur te conserveren en te cultiveren.

Andere werken:
“IK” (gedichten, 1973).
Alles of niets (gedichten, 1974).
Aspasja, Purbe, Konsidere (gedichten en korte verhalen). In samenwerking met Chey en Gladys Waterberg, 1981).
Georgette, mi lobi (novelle in het Sranan, 1987).
RajPowpi (jeugdroman, 1989).
De Bigibereman (jeugdroman, 1993).
Singifufri (gedichten op muziek, 1999).
! Er Tin Tin.! Tin TinTin (sprookjes in het Sranan, 2010).

Interesse in het boek: stuur een e-mail naar romeogrot@gmail.com

Prijs: €15,00 exclusief verzendkosten.